9.7.
Sv. omša o 18:00,
oznamy

DNES

NOVINKY

28.AUG
2016

Svetové dni mládeže Krakow 2016

Svetové dni mládeže Krakow 2016

Čo keď sa niečo stane?!“ „V týchto časoch je predsalen nebezpečné ísť medzi toľkých ľudí...“ Takto podobne nás aj naši príbuzní „povzbudzovali“ pred cestou. My sme sa však napriek tomu s kamarátkami rozhodli ísť na osem dní načerpať duchovných síl a zdieľať radosť s 2 miliónmi mladých kresťanov z celého sveta. 

„Čo keď sa niečo stane?!“ „V týchto časoch je predsalen nebezpečné ísť medzi toľkých ľudí...“ Takto podobne nás aj naši príbuzní „povzbudzovali“ pred cestou. My sme sa však napriek tomu s kamarátkami rozhodli ísť na osem dní načerpať duchovných síl a zdieľať radosť s 2 miliónmi mladých kresťanov z celého sveta. 

Síce bolo dosť náročné a vyčerpávajúce denne prešľapať min. 15 km, cestovať 4-5 hodín v tak preplnených vlakoch a mhd-čkach, že z nich vypadávali ľudia a hodiny sa predierať v davoch, ale vďaka nenapodobiteľnej atmosfére desaťtisícok mladých z najrôznejších krajín sveta sme si užili aj tie najťažsie chvíle. Všetky národnosti si po ceste v dave nahlas vyspevovali svoje ľudové piesne, pokriky a hymny a obohacovali Krakow jedinečnosťou svojej kultúry. Keď sa davom začalo pomaly vznášať dlhé naťahované „eeeeeeeeeeeeeej...“, každý Slovák si hneď pripravil hlasivky na postupne sa zrýchlujúceho Macejka, ktorým sme väčšinou prekričali akékoľvek iné pokriky a piesne.

Okrem úžasnej atmosféry mladosti sme boli spokojné aj s celkovou organizáciou nielen v Krakowe, ale aj v Skawine, kde sme bývali a mávali sv. omše s našimi pánmi arcibiskupmi obohatené spevom známych slovenských chválových kapiel.

Cez víkend sme putovali na bdenie so Sv. Otcom na Campus Misericordiae, kde sme spoločne s ďalšími 2 miliónmi ľudí prespali pod hviezdami, čo bol ďalší obrovský zážitok. A aj keď sme sa už nezmestili do svojho sektora, ktorý sme mali zaplatený a museli sme spať úplne pri ceste, takmer pri východe, predsa to bolo na niečo dobré. Na ďalšie ráno, keď papa Františe

k prechád

Pán Boh nám síce pomáhal a robil zázraky celý čas, ale najviac sme asi jeho ochranu a lásku pocítili vtedy, keď 

sme sa živé a zdravé vrátili domov bez toho, aby sa niečo bolo stalo. zal cestou na papamobile, stáli sme v prvom rade, najbližšie pri ňom.

 

autor : Rebeka ValábkováZdieľať
Diskusia
A+
A-