20.5.
Sv. omša o 18:00,
oznamy

DNES

NOVINKY

29.OKT
2018

Požehnanie sochy sv. Vendelína

napísal Martin Ferenc
Požehnanie sochy sv. Vendelína

V predvečer spomienky na sv. Vendelína, sme sa zhromaždili okolo sochy tohto svätca, ktorá bola z iniciatívy p. starostu a poslancov obecného zastupiteľstva obnovená a opäť umiestnená na pôvodné miesto. Ďakujeme p.Šmigorvskému zo Serede za realizáciu rekonštrukcie. Taktiež ďakujeme rodine Paldanovej za starostlivosť a zveľadovanie okolia pri soche sv. Vendelína. 

Sv. Vendelín je patrónom pastierov a ochrancom dobytka pred chorobami. Podľa tradície bol synom škótskeho kráľa. Keďže bol nábožný, otec ho vydedil a poslal pásť ovce. Vo veku 20 rokov sa rozhodol vykonať si púť do Ríma. Cestou sa zastavil v nemeckom meste Trier. Tu našiel kláštor s rehoľníkmi, ktorí ho svojim spôsobom života nadchli a rozhodol sa zostať medzi nimi. Po čase si ho mnísi zvolili za svojho opáta a tu aj zomiera okolo roku 617.

 

Modlitba:

Svätý Vendelín, pros nášho nebeského Otca, aby nás požehnával na duši i tele, ochraňoval naše príbytky i polia, zachoval nás v pravej a živej viere a blúdiacich prinavrátil na pravú cestu. Skrze Krista, nášho Pána. Amen

 Galéria
Zdieľať
Diskusia
A+
A-