27.1.
Sv. omša o 17:00,
oznamy

DNES

NOVINKY

29.OKT
2018
Požehnanie sochy sv. Vendelína

V predvečer spomienky na sv. Vendelína, sme sa zhromaždili okolo sochy tohto svätca, ktorá bola z iniciatívy p. starostu a poslancov obecného zastupiteľstva obnovená a opäť umiestnená na pôvodné miesto. Ďakujeme p.Šmigorvskému zo Serede za realizáciu rekonštrukcie. Taktiež ďakujeme rodine Paldanovej za starostlivosť a zveľadovanie okolia pri soche sv. Vendelína. 

Sv. Vendelín je patrónom pastierov a ochrancom dobytka pred chorobami. Podľa tradície bol synom škótskeho kráľa. Keďže bol nábožný, otec ho vydedil a poslal pásť ovce. Vo veku 20 rokov sa rozhodol vykonať si púť do Ríma. Cestou sa zastavil v nemeckom meste Trier. Tu našiel kláštor s rehoľníkmi, ktorí ho svojim spôsobom života nadchli a rozhodol sa zostať medzi nimi. Po čase si ho mnísi zvolili za svojho opáta a tu aj zomiera okolo roku 617.

29.DEC
2017
Fotografie z Katarínskej farskej zábavy 2017

Dňa 27.11.2017 sa v našej farnosti konal 2. ročník Katarínskej farskej zábavy. Fotograie z tejto akcie si môžte pozrieť v galérií. 

6.NOV
2017
Autobus na Godzone tour 2017

V rámci týždňa Cirkvi pre mládež v dňoch 13. - 18. novembra sa uskutoční evanjelizačné turné Godzone Tour - Odhodlaní zmeniť svet. Ide o projekt, ktorý je organizovaný Združením kresťanskej mládeže a Radou pre mládež KBS. Kto má záujem ísť na toto podujatie 17. novembra do Bratislavy, môže sa prihlásiť v sakristii kostola.

Odchod autobusu je 17.novembra o 16:15 z autobusovej zastávky (smer Galanta).

6.NOV
2017
Katarínska farská zábava 2017
Dňa 25. novembra 2017 o 19:00 sa uskutoční 2. ročník Katarínskej farskej zábavy ktorá sa bude konať v Športovo-komunitnom centre v Dolnej Strede.
 
Do tanca bude hrať spevácka skupina Akropola.
 
Cena vstupenky je 20,- € na osobu. V cene je zahrnutá večera, kapustnica, 1/2 l vína a káva.
Lístky si môžete zakúpiť na farskom úrade. Tešíme sa na Vašu účasť.
 
Kto má záujem a možnosť prispieť do tomboly nejaké vecné ceny, nech príde na farský úrad.
8.JAN
2017
Fotografie z Katarínskej farskej zábavy 2016

Dňa 26.11.2016 sa v našej farnosti konala Katarínska farská zábava. Fotograie z tejto akcie si môžte pozrieť v galérií. 

29.DEC
2016
Fotografie z Dobrej noviny 2016

Dňa 25.12.2016 v našej farnosti prebiehala i tento rok Dobrá novina. Fotograie z tejto akcie si môžte pozrieť v galérií. 

 

8.DEC
2016
Zmena poriadku bohoslužieb
V období od 11.12.2016 do 18.12.2016 (nedeľa) je zmena poriadku bohoslužieb v našej farnosti. Sv. omše v tomto období budú v nasledovných časoch: 

11.12.2016 (nedeľa) - 10:30 hod.

14.12.2016 (streda) - 18:00 hod.

18.12.2016 (nedeľa) - 10:30 hod. 

26.OKT
2016
Katarínska farská zábava

Dňa 26.11.2016 sa vo Športovo-komunitnom centre uskutoční Katarínska farská zábava. Súčasťou programu je slávnostné otvorenie, Kultúrny program, tančená zábava i bohatá tombola. Počas celého večera sa bude podávať : 2x večera, 0,5l vína a káva. Do tanca bude hrať skupina AT Band.

Vstupenky v cene 20€ sú v predaji na farskom úrade v Dolnej Strede. 

Všetci ste srdečne vítaní . 

8.OKT
2016
Detské stretká

Pozývame všetky deti od 5 do 11 rokov na Detské stretká, ktoré sa budú konať každú druhú sobotu v Pastoračnom centre v Dolnej Strede. Deti sa môžu tešiť na kopec kreatívnych aktivít, zábavy a hier. Naše prvé stretko sa koná 22.10.2016 o 16:00 . Ďalšie najbližšie stretká sa budú konať 5. a 19. novembra. 

Tešíme sa na vás :) . 

29.AUG
2016
Rozlúčka s letom 2016

Dňa 03.09.2016 o 17:00 sa na nádvorí Pastoračného centra uskutoční farská opekačka&grilovačka z príležitosti ukončenia letných prázdnin. Súčasťou programu sú i športové aktivity. Mládež, deti a rodičov i skôr narodených srdečne pozývame. 

28.AUG
2016
Svetové dni mládeže Krakow 2016

Čo keď sa niečo stane?!“ „V týchto časoch je predsalen nebezpečné ísť medzi toľkých ľudí...“ Takto podobne nás aj naši príbuzní „povzbudzovali“ pred cestou. My sme sa však napriek tomu s kamarátkami rozhodli ísť na osem dní načerpať duchovných síl a zdieľať radosť s 2 miliónmi mladých kresťanov z celého sveta. 

16.JÚN
2016
Hurááá prázdniny!

Dňa 2.7.2016  o 17:00 sa na nádvorí Pastoračného centra v Dolnej Strede bude konať akcia s názvom Hurááá prázdniny! Môže sa tešiť na rôzne aktivity nielen pre deti a mládež ale aj pre dospelých. Deti sa môžu tešiť na zaujímavé súťaže, aktivity no súčasťou programu je i maľovanie na tvár. Tiež je pre vás pripravené občerstvenie v podobe Gulášu, nápojov a pod. Ak máte chuť nám pomôcť s občerstvením, tak môžte so sebou priniesť niečo čo ste napiekli :). 

 

26.DEC
2015
Dobrá novina 2015

Koledníci Dobrej noviny spolu vyzbierali 875,-€. Pán Boh odmeň všetkým, ktorí podporili túto zbierku a aj tím ktorí sa zapojili do Dobrej noviny! 

Z výťažku verejnej zbierky podporí Dobrá novina v roku 2016 viaceré rozvojové projekty, vytvárajúce podmienky na dôstojný život detí, mladých ľudí, dospelých, rodín a komunít v krajinách subsaharskej Afriky. Predovšetkým zo zbierky bude podporený Turkansky vodný projekt (zabezpečenie pitnej vody pre obyvateľstvo). 

Tu nájdete fotografie z Dobrej noviny 2015.

 
Viac sa dočítate z materiálov Dobrej noviny ktoré sa nachádzajú na stolíku v zadnej časti kostola alebo na stránke www.dobranovina.sk 
9.OKT
2015
Naživo | Duchovná obnova farnosti

Všetkých pozývame na stretnutia duchovnej obnovy našej farnosti s názvom (NA)ŽiVO.

Jednotlivé témy stretnutí vychádzajú z Apoštolského vyznania viery (Verím v Boha) a dotýkajú sa základov toho, čo ako kresťania veríme. Nechceme však zostať pri teórii, chceme, aby Božia láska medzi nami bola praktická a konkrétna. Príďte sa teda spolu s nami zjednotiť v modlitbe a byť jednoducho s Ním a v Jeho blízkosti. Žime Evanjelium - v láske, s radosťou a (NA)ŽiVO.

(Bližšie info na plagáte)

8.OKT
2015
Tárači v teréne

Tretí októbrový deň, ktorý vyšiel na slnečnú sobotu, sa rozhodlo naše kresťanské spoločenstvo mladých v Dolnej Strede využiť na výlet.

Mladí sa spolu s nami - animátorkami vlakom odviezli do Smoleníc a odtiaľ sme si vyšľapali až na Havraniu skalu. Ako sme stúpali hore, vietor neraz vyskúšal odolnosť našich vetroviek, našťastie sme boli pripravení na všetko.

Po ceste sme si zaspievali, zahrali sa, zabavili, pomodlili a hlavne sa lepšie spoznali. Keďže na pravidelných piatkových stretnutiach máme len obmedzený čas, dostaneme sa len k preberaniu udalostí z predošlého týždňa a nie vždy si stihneme povedať všetko, čo by sme chceli. Preto tento výlet vnímame ako veľký posun dopredu v našich vzťahoch aj vo vnímaní sa navzájom.

Keď sme prekonali všetky prekážky, najmä svoje vlastné nepohodlie a záťaž, tak sme si konečne vychutnali zaslúženú odmenu v podobe širokého výhľadu. A samozrejme jedla a  sladkostí.

Cesta dolu kopcom nás nabila novou energiou, takže sme ešte vládali ísť do Trnavy na pizzu, na ktorú nás pozval náš pán farár.  

Výlet sme úspešne ukončili skonštatovaním, že takéto niečo začneme robiť pravidelne a už sme si aj naplánovali ďalšiu trasu – pôjdeme si pozrieť Trenčiansky hrad!  :)

Všetky deti  11+ sú srdečne pozvané!!! Stretávame sa každy piatok o 16:30 v Pastoračnom centre v Dolnej Strede (stará fara). Tešíme sa na Vás! 

27.DEC
2014
Dobrá novina 2014

Počas včerajšieho koledovania v našej farnosti sa podarilo vyzbierať 560€ . Ďakujeme všetkým rodinám, ktoré nás prijali do svojich príbytkov a svojim príspevkom podporili projekty v rozvojových krajinách. Fotografie z koledovania si môžete pozrieť v galérií.

20.DEC
2014
Vianoce v našej farnosti

Rozpis bohoslužieb počas vianočných sviatkov spolu s ďalším vianočným programom.

Viac informácií nájdete vo farských oznamoch.

20.OKT
2013
Pozvánka na ALFA kurz pre mladých

Srdečne Ťa pozývame na ALFA kurz pre mládež od 14 rokov, ktorý sa začne už 9. novembra 2013 o 19:00 v Pastoračnom centre v Dolnej Strede (budova starej fary). Tento kurz organizuje katolícke spoločenstvo mladých z Dolnej Stredy a Gáňu – Vyslobodení.

20.AUG
2013
Otázky pre birmovancov

Milí birmovanci, na prijatie sv. birmovania sme sa pripravovali na katechédzach niekoľko mesiacov.Rozhodli ste sa raz do mesiaca pristupovať k sv. spovedi... Oboznámili ste sa hlbšie so sv. Písmom. Denne sa modlitbou pripravujete na birmovku. Za každého z  vás sa modlia minimálne dvaja veriaci z našej fanosti. Hlavný je vzťah viery a lásky k Pánu Ježišovi, ktorý sme sa snažli oživiť a vylepšit. Je však pootrebné ovládať nasledujúce otázky...

25.JÚL
2013
Ukončenie Duchovných cvičení

Koniec Duchovných cvičení s P. Jamesom Mariakumarom bude v piatok pri večernej sv. omši. Tešíme sa z každého, kto sa aktívne zapojil do DC. Nech Pán odmení všetkých dobrodincov, prednášajúcich, prekladateľky... Veríme, že naša farnosť obnovená Kristovou milosťou bude môcť v nedeĺu sláviť hodovú slávnosť s hlbokou vierou.

A+
A-